Μετάλλια και εξαιρετικές επιδόσεις για την αγωνιστική ομαδα της Α.Κ.Α.Κ. στο “3ο Κύπελλο Ν.Ο.Β.Α”

Στη συνέχεια των αγωνιστικών υποχρεώσεων του δεύτερου μισού της κολυμβητικής χρονιάς η αγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) έλαβε μέρος με 15 αθλητές και αθλήτριες της στο 3ο ΚΥΠΕΛΛΟ Ν.Ο.Β.Α. στις 21 και 22 Μαΐου στο Βόλο, σε αγώνες που ξεχώρισαν για τη μεγάλη συμμετοχή αθλητών και το υψηλό επίπεδό τους.

Οι επιδόσεις των αθλητών και τα μετάλλια, που κατάφεραν να κατακτήσουν παρά τον μεγάλο ανταγωνισμό, αποτελούν αδιάψευστη απόδειξη της καλής αγωνιστικής κατάστασης στην οποία βρίσκονται, και βάζουν τη βάση για ακόμα καλύτερες εμφανίσεις στους αγώνες που ακολουθούν μέχρι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών:

Ατομικά Αγωνίσματα:

  • Θεοφάνης Βασιλός: 2ος (αργυρό μετάλλιο) στα 100μ. πεταλούδα, 2ος (αργυρό μετάλλιο) στα 50μ. πεταλούδα, 4ος στα 100 ελεύθερο και 4ος στα 200μ. ελεύθερο.
  • Βάιος Τσουκνίδας: 1ος (χρυσό μετάλλιο) στα 50μ. ύπτιο, 10ος στα 100 ελεύθερο.
  • Μάριος Χαλιαμάλιας: 4ος στα 50μ. πεταλούδα, 5ος στα 100 ελεύθερο, 6ος στα 50 ελεύθερο και 6ος στα 200μ. ελεύθερο.
  • Κωνσταντίνος Ταρλαντέζος: 4ος στα 200μ. ύπτιο, 5ος στα 100μ. ύπτιο, 9ος στα 50μ. πεταλούδα και 11ος στα 50 ελεύθερο.
  • Θεοφάνης Γερούκης: 13ος στα 50 ελεύθερο και 16ος στα 200μ. ελεύθερο.
  • Σταύρος Σακελλαρόπουλος: 21ος στα 50 ελεύθερο.
  • Αρτεμις Ζαρκαδουλα: 1η (χρυσό μετάλλιο) στα 800μ., 1η (χρυσό μετάλλιο) στα 200μ. ύπτιο και 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 100μ. ύπτιο.
  • Αγγελική Δεμικέλη: 1η (χρυσό μετάλλιο) στα 50μ. πρόσθιο και 1η (χρυσό μετάλλιο) στα 200μ. πρόσθιο.
  • Γεωργία Οικονόμου: 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 200μ. πρόσθιο, 2η (Αργυρό μετάλλιο) στα 50μ. πρόσθιο, 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 100μ. πρόσθιο και 10η στα 100μ ελεύθερο.
  • Παναγιώτα Φιλίππου: 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 100μ. πεταλούδα, 5η στα 50μ. πεταλούδα και 7η στα 100μ. ελεύθερο.
  • Σοφία Τσουκνίδα: 3η (χάλκινο μετάλλιο) στα 400μ ελεύθερο και 8η στα 50 ελεύθερο.
  • Παναγιώτα Τσατσαρώνη: 4η στα 100μ πρόσθιο, 12η στα 50μ. πεταλούδα και 14η στα 200μ. ελεύθερο.
  • Αλεξάνδρα Γερούκη: 6η στα 50μ. πεταλούδα και 11η στα 100μ. ελεύθερο.
  • Άννα Μαρία Κρανά: 6η στα 400μ. ελεύθερο και 14η στα 100 μ. ελεύθερο.
  • Μαρία Διαμαντή: 13η στα 50μ. πεταλούδα και 20η στα 100μ. ελεύθερο.

 

Ομαδικά Αγωνίσματα:

4Χ50 ελευθερο Παμπαίδων Α: 4η θέση

4Χ50 ελεύθερο Παγκορασίδων Α: 6η θέση

4Χ50 Μικτή Ομαδική Παγκορασίδων Α: 6η Θέση

Ο Πρόεδρος της Α.Κ.Α.Κ. Δημήτριος Γκούγκλιας και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν τους αθλητές και τις αθλήτριες, τις προπονήτριες της αγωνιστικής ομάδας Ευγενία Δρόσου και Νατάσσα Θώδη για τις επιτυχίες και εύχονται στους αθλητές- αθλήτριες υγεία και πρόοδο.

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

28 μετάλλια για την αγωνιστική ομάδα της Α.Κ.Α.Κ. στα “28α Ιπποκράτεια”

Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζει η αγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) την πορεία…

Εξαιρετικές επιδόσεις της προαγωνιστικής ομάδας της Α.Κ.Α.Κ. στο “3ο Κύπελλο Ν.Ο.Β.Α.”

Το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Μαΐου η προαγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.)…

Η Καρδίτσα στο Spetsathlon 2022

Με 21 αθλητές-αθλήτριες συμμετείχε η Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) με το TRIATHLON STARS υπό…