«Ποδαρικό» στο 2024 με 17 μετάλλια στα 3α Νικητήρια

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η νέα χρονιά για την ομάδα Τεχνικής Κολύμβησης της ΑΚΑΚ στον πρώτο αγώνα του 2024 , στα 3α Νικητήρια Τεχνικής Κολύμβησης, που διεξήχθησαν το Σάββατο 6/1 στο Κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας Βόλου «Β. Πολύμερος» και διοργανώθηκαν από τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ.

Στη διασυλλογική ημερίδα, που αποτελεί τον τελευταίο κρίσιμο αγώνα πριν το Χειμερινό Πρωτάθλημα, συμμετείχαν 20 αθλητές και αθλήτριες με την προπονήτριά τους κ. Νατάσα Θώδη και κατέκτησαν 16 ατομικά μετάλλια (4 χρυσά, 5 αργυρά και 7 χάλκινα) και ένα ομαδικό χάλκινο μετάλλιο στη σκυτάλη 100 μ. Δ.Π. mix κατηγορίας OPEN αποδεικνύοντας την εξαιρετική δουλειά που γίνεται στην αγωνιστική ομάδα από τις προπονήτριες.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ:

Άκης Τσουκνίδας: 6ος στα 50 μ. Δ.Π, 4ος στα 100μ. Δ.Π και 7ος στα 50μ. Άπνοια κατηγορία Ανδρών

Κωνσταντίνος Καλούτσας: 12ος στα 50μ. Δ.Π και 8ος στα 100μ. Δ.Π κατηγορία Νέων

Αθανάσιος Λιάκος: 17ος στα 50μ. Δ.Π και 10ος στα 100μ. Δ.Π κατηγορία Νέων

Αλεξάνδρα Γερούκη: 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 50μ. Δ.Π, 5η στα 100μ. Δ.Π και 8η στα 50μ. Άπνοια κατηγορία Νεανίδων

Θεοφάνης Βασιλός: 2ος (αργυρό μετάλλιο) στα 400μ. Δ.Π και 5ος στα 200μ. Δ.Π κατηγορία Νέων

Θεοφάνης Γερούκης: 7ος στα 50μ. ΔΠ , 5ος στα 100μ. Δ.Π και 7ος στα 200μ. Δ.Π κατηγορία Νέων

Σοφία Τσουκνίδα: 6η στα 50μ. Δ.Π, 4η στα 400μ. Δ.Π και 5η στα 50μ. Επιφάνεια κατηγορία Νεανίδων

Παναγιώτα Φιλίππου: 3η (χάλκινο μετάλλιο) στα 200μ. Δ.Π, 2η στα 100μ. Δ.Π και 8η στα 50μ. Δ.Π κατηγορία Νεανίδων

Σταύρος Σακελλαρόπουλος: 7ος στα 50μ. Δ.Π, 9ος στα 100 μ. Δ.Π και 9ος στα 200μ. Δ.Π κατηγορία Παίδων

Κωνσταντίνος Ταρλαντέζος: 3ος (χάλκινο μετάλλιο) στα 50μ. Δ.Π, 3ος (χάλκινο μετάλλιο) στα 200μ. Δ.Π και 5ος στα 100μ. Δ.Π κατηγορία Παίδων

Μάριος Χαλιαμάλιας: 1ος (χρυσό μετάλλιο) στα 200μ. Δ.Π, 1ος (χρυσό μετάλλιο) στα 400μ. Δ.Π και 3ος (χάλκινο μετάλλιο) στα 100μ. ΔΠ κατηγορία Παίδων

Μαρία Διαμαντή: 3η (χάλκινο μετάλλιο) στα 100μ. Δ.Π, 4η στα 200 και 400μ. Δ.Π κατηγορία Κορασίδων

Παναγιώτα Τσατσαρώνη: 7η στα 50μ Δ.Π, 4η στα 100μ Δ.Π και 10η στα 200μ. Δ.Π. κατηγορία Κορασίδων

Ιωάννα Διαμαντή: 6η στα 50μ. Δ.Π, 5η στα 100μ. Δ.Π και 6η στα 200μ. Δ.Π κατηγορία Κορασίδων

Βασίλης Ντόβας: 3ος (χάλκινο μετάλλιο) στα 100μ. Δ.Π., 6ος στα 50μ. και στα 200μ. Δ.Π. κατηγορία Παμπαίδων Α

Νικόλαος Ταρλαντέζος: 1ος (χρυσό μετάλλιο) στα 400μ. Δ.Π, 2ος (αργυρό μετάλλιο) στα 200μ. ΔΠ και 3ος (χάλκινο μετάλλιο) στα 50μ. Δ.Π κατηγορία Παμπαίδων Α

Παρασκευή Ντόβα: 1η (χρυσό μετάλλιο) στα 50μ. Δ.Π, 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 100μ. Δ.Π και 4η στα 200μ. Δ.Π κατηγορία Παγκορασίδων Α

Κατερίνα Τσατσαρώνη : 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 100μ. Δ.Π, 4η στα 200μ. Δ.Π. και 5η στα 50μ. Δ.Π κατηγορία Παγκορασίδων Β

Μελίνα Σιατήρα: 9η στα 50μ. Δ.Π, 11η στα 100μ Δ.Π και 12η στα 200μ. Δ.Π προαγωνιστική κατηγορία

Ευαγγελία Τσουκνίδα: 4η στα 50 Δ.Π και 5η στα 100μ. Δ.Π Προαγωνιστική κατηγορία

3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο για την σκυτάλη 4Χ100 Δ.Π mix κατηγορία ΟΡΕΝ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΑ-ΔΡΟΣΕΙΑ 2024 : 20 ΜΕΤΑΛΛΙΑ- ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ

Το Σάββατο 18/5/2024 συμμετείχαν η προαγωνιστική ομάδα με 15 αθλητές και αθλήτριες και οι κατηγορίες…

Διεθνής κολυμβητική συνάντηση ΙΒΑΝΩΦΕΙΑ 2024

Έξι αθλητές και αθλήτριες της Α.Κ. Α.Κ με την προπονήτριά τους κ. Ευγενία Δρόσου συμμετείχαν…

1st SPRINT Finswimming AKAdemy Cup

  Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκαν οι πρώτοι αγώνες τεχνικής κολύμβησης 25άρας πισίνας στην Ελλάδα που…