24 μετάλλια στο “1ο Swimming Cup Lamia 2018” για την Α.Κ.Α.Κ. & τον ΑΣΚ Ολυμπιακό

24 μετάλλια στο “1ο Swimming Cup Lamia 2018” για την Α.Κ.Α.Κ. & τον ΑΣΚ Ολυμπιακό

Ο Ν.Α.Ο. Λαμίας, η Αναγέννηση Λαμίας, η Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας και ο Δήμος Λαμιέων συνδιοργάνωσαν τους αγώνες κολύμβησης με την επωνυμία «1ο Swimming Cup Lamia 2018». Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 2 Ιουνίου 2018 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Λαμίας, σε δύο αγωνιστικές ενότητες (πρωί και απόγευμα).

Σε μια πραγματική γιορτή της κολύμβησης με άριστη φιλοξενία από τους διοργανωτές, οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες μας απόλαυσαν τους αγώνες και δοκίμασαν τις ικανότητές τους για πρώτη φορά σε νέα αγωνίσματα. Η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει συνολικά εικοσιτέσσερα (24) μετάλλια, (επτά (7) χρυσά, δέκα (10) αργυρά και επτά (7) χάλκινα) πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Τα αποτελέσματα των αγώνων, είναι:

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  1. Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, 6η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 11η θέση στα 100μ. μικτή ατομική αγόρια 9 ετών.
  2. Βασιλός Θεοφάνης, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και 4η θέση στα 100μ. μικτή ατομική αγόρια 10 ετών.
  3. Βούζας Ηλίας Δημήτριος, 5η θέση στα 50μ. ύπτιο και 8η θέση στα 100μ. μικτή ατομική αγόρια 10 ετών.
  4. Δημακοπούλου Μαριάνα-Βαλέρια, 6η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 8η θέση στα 100μ. μικτή ατομική κορίτσια 10 ετών.
  5. Δεμικέλης Ευάγγελος, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο και 4η θέση στα 100μ. μικτή ατομική αγόρια 9 ετών.
  6. Διαμάντη Μαρία, 7η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 10η θέση στα 100μ. μικτή ατομική κορίτσια 9 ετών.
  7. Καλούτσας Κωνσταντίνος, χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο, χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο και 7η θέση στα 50μ. πεταλούδα αγόρια 11 ετών.
  8. Κατσιάβα Αναστασία, 5η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 9η θέση στα 50μ. ύπτιο κορίτσια 9 ετών.
  9. Κατσιάβας Νεκτάριος, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και αργυρό μετάλλιο 100μ. πρόσθιο αγόρια 11 ετών.
  10. Κουτσώνα Ευαγγελία, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο και 4η θέση στα 50μ. ύπτιο κορίτσια 9 ετών.
  11. Κύρκου Μαρία-Μελίνα, 9η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  12. Μαχιά Άννα-Νεφέλη, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο και 4η θέση στα 100μ. πρόσθιο κορίτσια 10 ετών.
  13. Μπατζίνας Αντώνιος, 4η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 7η θέση στα 100μ. μικτή ατομική αγόρια 9 ετών.
  14. Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο και χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. μικτή ατομική κορίτσια 9 ετών.
  15. Οικονόμου Γεωργία, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. μικτή ατομική και 4η θέση στα 100μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  16. Παλάτζα Αναστασία, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και 4η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  17. Πρίντζιου Ερμιόνη Βάια, χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο και χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. μικτή ατομική κορίτσια 10 ετών.
  18. Τσατσαρώνη Παναγιώτα, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο και 9η θέση στα 100μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  19. Τσέλλιου Ευθυμία, 6η θέση στα 50μ. ύπτιο και 7η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  20. Τσουκνίδα Σοφία, χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο και 5η θέση στα 100μ. μικτή ατομική κορίτσια 10 ετών.
  21. Τσουκνίδας Βάιος, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο και 7η θέση στα 100μ. ελεύθερο αγόρια 12 ετών.

  ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

  1. Χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών (Οικονόμου Γεωργία, Κουτσώνα Ευαγγελία, Κύρκου Μαρία-Μελίνα, Οικονόμου Αικατερίνη-Ζωή).
  2. Χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική κορίτσια 9 ετών (Οικονόμου Γεωργία, Κουκούλη Ζωή, Κύρκου Μαρία-Μελίνα, Οικονόμου Αικατερίνη-Ζωή).
  3. Αργυρό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών (Τσουκνίδα Σοφία, Μαχιά Άννα-Νεφέλη, Δημακοπούλου Μαριάνα-Βαλέρια, Πρίντζιου Ερμιόνη-Βάια).
  4. Αργυρό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική κορίτσια 10 ετών (Τσουκνίδα Σοφία, Μαχιά Άννα-Νεφέλη, Δημακοπούλου Μαριάνα-Βαλέρια, Πρίντζιου Ερμιόνη-Βάια).

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Δημήτριος Γκούγκλιας και τα μέλη του Δ.Σ., συγχαίρουν για άλλη μία φορά τους μικρούς κολυμβητές-τριες για τις διακρίσεις τους, τις προπονήτριες Νατάσα Θώδη, Ευγενία Δρόσου, τον προπονητή τους Κώστα Γκαρνάκη, την έφορο κολύμβησης της προαγωνιστικής ομάδας και τους εύχονται καλή συνέχεια με επιτυχίες στους επερχόμενους Πανθεσσαλικούς αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών, 16-17 Ιουνίου 2018, στο ΕΑΚ Βόλου.

 

Απάντηση