Το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο αγόρια 12 ετών κατέκτησε ο Μιχάλης Μπλούφας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα προαγωνιστικών κατηγοριών που έγινε στο κολυμβητήριο του Περιστερίου, την Κυριακή 18 Ιουνίου 2017. Την 4η θέση στο ίδιο αγώνισμα κατέκτησε ο Γιώργος Παπαστάθης. Η παρέα της σκυτάλης (Μιχάλης Μπλούφας, Γιώργος Παπαστάθης, Θανάσης Παπαστάθης και Δημήτρης Νταλαμπίρας) κατέλαβε την 8η θέση στα 4Χ100μ. μικτή ομαδική.
Αξίζει να σημειωθεί ότι στους αγώνες συμμετείχαν 1870 αθλητές και αθλήτριες από 100 και πλέον συλλόγους της Ελλάδας.
Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει τους παραπάνω αθλητές για την τεράστια επιτυχία τους. Το μέλλον τους ανήκει!!!
Συγχαρητήρια και στις προπονήτριες του συλλόγου Νατάσα Θώδη και Ευγενία Δρόσου.
Πολλά συγχαρητήρια και στον Χρήστο Παπαστάθη που αυθημερόν πήγε τους αθλητές στην Αθήνα για τους αγώνες.