Σταθμό στην ιστορία της ΑΚΑΚ αποτέλεσαν οι αγώνες Τεχνικής Κολύμβησης Κατηγορίας Master που διεξήχθησαν παράλληλα με τους Πανελλήνιους Χειμερινούς Αγώνες στα Γιάννενα από τις 8-11/2.
Στους αγώνες που διοργανώνονται για πρώτη φορά η ομάδα μας συμμετείχε με δύο αθλητές της κατηγορίας MASTER την Ρουλα Μπενέκου και τον Θανάση Καρρά με την προπονήτριά τους κ. Νατάσσα Θώδη και κατάφεραν εξαιρετικές διακρίσεις.
Η Ρούλα Μπενέκου κατέκτησε ΔΥΟ ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ στα 50μ. και στα 100μ. Διπλά Πέδιλα και
Ο Θανάσης Καρράς ΔΥΟ ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ στα 50μ. άπνοιας και 100μ. Διπλά Πέδιλα και ΔΥΟ ΑΡΓΥΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ στα 50μ. Διπλά Πέδιλα και στα 50μ. επιφάνειας.
Θερμά Συγχαρητήρια στους αθλητές και την προπονήτριά τους!