Από την Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος ανακοινώθηκαν τα Κριτήρια επιλογής και οι λίστες του προγράμματος Επιλέκτων κολυμβητών-τριων Κ12 – Κ13 – Κ14 για την αγωνιστική περίοδο 2023-24. Στόχος του συγκεκριμένου προγράμματος της Κ.Ο.Ε., είναι αφενός μεν η παρακολούθηση, καταγραφή και αξιολόγηση της εξέλιξης των κολυμβητών/τριων των πρώιμων αναπτυξιακών ηλικιών, αφετέρου δε, η ενίσχυση των κινήτρων και η πολύπλευρη ανάπτυξη των κολυμβητικών ικανοτήτων των αθλητών-τριων σε όλα τα στυλ.
Από τον σύλλογό μας στις λίστες της Ομοσπονδίας περιλαμβάνονται ο αθλητής Ανδρέας Μαντές στην κατηγορία Παμπαίδων Β (γεν. 2013) και Σπυριδούλα Ντίκα στην κατηγορία Παγκορασίδων Β (γεν. 2013).
Θερμά Συγχαρητήρια στους αθλητές και την προπονήτρια του τμήματος αγωνιστικής κ. Ευγενία Δρόσου !
https://koe.org.gr/uploads/docs/20230904—kritiria-epilogis-kai-listes-epilektwn-kolymvitwn-triwn-2023-24-v2-1012024-9e183.pdf?fbclid=IwAR2fEbPgOyHU7nwFhBtVjKq2DiVjp6xvoUsEu2CD-Aq3OwZiGxdybYQKY8I