Η Α.Κ.Α.Κ. με αφορμή την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των Πανελληνίων Εξετάσεων για την εισαγωγή των μαθητών στις ανώτερες και ανώτατες σχολές, απευθύνει τα πιο θερμά της συγχαρητήρια, όσο σε όλους εκείνους που επέτυχαν στις φετινές Πανελλαδικές Εξετάσεις την είσοδό τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση τόσο και σε εκείνους που προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν.
Συγχαρητήρια επίσης αξίζουν σε γονείς και εκπαιδευτικούς, οι οποίοι συνέβαλλαν στα πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας των μαθητών των σχολείων της πόλης μας.
Καλή επιτυχία στην ακαδημαϊκή σας σταδιοδρομία!